Ingelena Klenell, skulptur, signerad och daterad -99.
Blåtonad glasmassa, med detaljer i grönt och guld, motiv av man man och kvinna, monterad på stensockel. Signerad Ingalena Klenell och daterad -99. Bredd 31, höjd 57 cm.
Smärre ytslitage. Mindre sprickor. Nagg.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.