Vägglampa, Itsu, 1900-talets mitt.

Mässingstomme. Tre ljuspunkter. Matterade opalglaskupor. Höjd 38 cm, bredd 31 cm.

Smärre nagg på glaskupans innerkant. Smärre anlöpningar och repor på metallen. Ej funktionstestad. Senare sladd.

Utropspris
250 EUR