Flaska / butelj, Apoteket Lejonet Malmö 1800-talts senare del / sekelskiftet 1900

Pressglas med pressad dekor 'Apotheket Lejonet Malmö'. Höjd ca 24 cm.

Smärre slitage. Smärre nagg undertill.

Utropspris
3 000 SEK
Jan Ahlklo
Jan Ahlklo
Värderingsman
+46 (0)767 66 16 46