Skrin, silver, barockstil, Tyskland, 1800-talets slut

Oval modell, spår av invändig förgyllning. Dekor av blommor och fåglar. Graverad vapensköld på sidan. Mått ca 6 x 17,5 x 12 cm. Vikt 306 g.

Slitage. Repor. Märken.

Utropspris
5 000 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13