Servisdelar, porslin, 39 delar, "Musselmalet", halvblonde och helblonde, Royal Copenhagen, Danmark.

Bestående av:
10 crèmekoppar med lock, 1/743 (en kopp och ett lock andrasortering).
2 ljusstakar, 1/15.
Ställ för tändsticksask, 1/136 (med spricka och lagning).
Terrin, 1/595.
Karott med lock, 1/622 (nagg).
Pipställ, 1/2033.
Skål, 1/1104.
Skål på fot, 1/1020.
Vas/ställ, 1/264.
2 vaser, 1/487 (nagg, ojämna kanter).
Vas, 1/1016.
Vas, 1/1162.
Skål, 1/1177.
Sockerskål, 1/434.
11 assietter, 1/574.
Tekanna, 1/454 (andrasortering).
Kaffekanna, 1/518.
Kaffekanna, 1/519.

Något slitage. Smärre fläckar. Nagg. Andrasortering. Spricka. Lagning.

Utropspris
6 000 SEK
Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69