Madeleine Pyk – en samling F769

Bänk. sengustaviansk stil, 1900-talets början.

Skuren dekor i sagen. Nedåtavsmalnande ben. Stoppad tygklädsel. Längd 174 cm, bredd 56 cm, höjd 43 cm.

Renoverad. Senare klädsel. Senare målning. Slitage.

Utropspris
4 000 SEK