KAFFESERVIS, 3 snarlika delar, silver, götisk stil, bla Johan Mauritz Corth, Nyköping 1860.

Kaffekanna med uppsvängt och genombrutet handtag samt svängd pip, tassfötter. Mjölkkanna stämplad Johan Gustaf Kihlberg, Nyköping 1903. Sockerskål stämplad GAB, Stockholm 1907. H 9-26.

Slitage, repor, smärre bucklor.

Utropspris
6 000 SEK