René Lalique, vas, "Bagatelle", Lalique, Frankrike.
Dekor av småfålgar bland löv. Signerad Lalique France C566 samt etikettmärkt. Höjd 17 cm.
Mikronagg på foten.
Modellen formgiven 1939.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10