Ingeborg Lundin, skål, "Ariel", Orrefors, nr 337-68.
Dekor av fjällmönster mm i blått mot ofärgat glas med luft, signerad ORREFORS Ariel Nr 337-68 Ingeborg Lundin. Diameter 26,5 cm, höjd 10,5 cm.
Helhetsintrycket är gott med några ytterst tunna repor.