12 djupa tallrikar, diam 21. 12 assietter, diam 16. 12 tallrikar, diam 20. 12 tallrikar, diam 27. 3 uppläggningsfat, l 26-38. 1 lockkarott, l 27. 1 såsskål, l 19. 1 skål, diam 26.
Mindre nagg samt mindre slitage på dekor.