MATSERVIS, 54 delar, porslin, Rosenthal, 1900-talets mitt.

12 djupa tallrikar, diam 21.
12 assietter, diam 16.
12 tallrikar, diam 20.
12 tallrikar, diam 27.
3 uppläggningsfat, l 26-38.
1 lockkarott, l 27.
1 såsskål, l 19.
1 skål, diam 26.

Mindre nagg samt mindre slitage på dekor.

Utropspris
1 200 SEK