Oiva Toikka

(Finland, 1931-2019)
Oiva Toikka
(Finland, 1931-2019)

Oiva Toikka, flaska, konstglas, signerad Oiva Toikka Nuutajärvi Notsjö.

Delvis iriserande glas. Höjd 30 cm. Bär tillverkarens etikett.

Smärre slitage.

Tilläggslista

Spricka på insidan.

Formgivare

Utropspris
250 EUR

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

 Dölj
 Visa mer

Important Winter Sale 653

529. Lös smaragdslipad diamant 2,71 ct medföljande report IGI 1989,
Utropspris
180 000 - 200 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK