Golvlampa, Valinte, 1950-talets slut.

Mässing. Skaftet har dekordel i plast. Tygskärm, ställbar, skärmens diameter 31 cm. Rund fotplatta. Höjd 149 cm.

Åldersrelaterat slitage. Ej funktionstestad. Skada på skärmen.

Utropspris
250 EUR