Ring enstensring en gammalslipad diamant

Diamant ca 0,65 ct, ca H/pique. 18K guld. Stämplad EL, Malmö 1918. Storlek 18,5/58. Vikt 3,7 gram

Slitage. Nagg/skada. Diamant något lös i fattning

Auktionen avslutas
5 timmar 17 minuter
8 000
732
774
Utropspris
10 000 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 8 200 SEK. Läs mer.
Budhistorik (6 bud)
2 mar 23:16
8 000 SEK
2 mar 23:15
7 000 SEK
29 feb 21:23
2 000 SEK
29 feb 21:15
1 200 SEK
28 feb 10:36
1 100 SEK
27 feb 17:17
1 000 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Specialist Smycken
+46 (0)767 81 06 06

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - J411