Madeleine Pyk – en samling F769

Berit Johansson

(Sverige, 1945-2021)
Berit Johansson
(Sverige, 1945-2021)

Berit Johansson, vas, Salviati, 1991.

Klockformad på fotklack, underfång i blått, grönt och orange. Signerad Salviati Berit Johansson 1991. Diameter 22,5, höjd 21 cm.

Obetydligt ytslitage.

Formgivare

Utropspris
2 500 SEK

Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38