Halsband med medaljong, 14K guld och syntetisk rubin. Sovjetunionen.

Medaljong mått 28 x 20 mm.
Kedja längd 42 cm.
Total vikt 7,1 g.
Kedja med Finska importstämplar.

Obetydligt ytslitage.

Utropspris
500 EUR