Soffa, biedermeier, 1800-talets mitt.

Mahognyfanerad. Fast stoppad klädsel. Längd 150 cm, höjd 111 cm, sitthöjd 42 cm.

Fanerskador. Smärre fläckar. Blekt tyg. Gamla fanerlagningar. Dekorbandet delvis löst. Delvis lös dekordel.

Utropspris
250 EUR