Madeleine Pyk – en samling F769

Svante Skogh

(Sverige, 1908-1988)
Svante Skogh
(Sverige, 1908-1988)

Svante Skogh, soffa Swedish Modern Förenade Möbler Linköping 1940/50-tal

Stomme av teak och mahogny, tygklädda dynor med fjädrar, sitthöjd 42 cm, 170x73x75 cm

Bruksslitage. Repor. Fläckar. Fanerskador. Senare klädsel.

Utropspris
2 500 SEK

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13