Arne Jones E1299

Kandelabrar, ett par, Louis XVI-stil, 1900-tal.

För två ljus vardera. Mässing och alabaster. Putti uppbärande ljusarmar, ljushållare i form av rosor. Kvadratisk fot. Höjd 27 cm.

Spår av klippt elkabel. Nagg.

Utropspris
3 000 SEK