Piedestaler, ett par, enligt uppgift av student på Carl Malmstens Cappellagården Öland.

Massiv teak med kvadratisk skiva i kalksten, raka ben med avslut i stiliserade tassar. 37 x 37, höjd 72 cm.

Smärre slitage och märken, micronagg.

Utropspris
5 000 SEK