Cremekoppar med lock, 11 (5-6) stycken, keramik. Sverige, sekelskifte 1900.
Fem märkta Rörstrand, vitglaserade med förgylld dekor. Höjd 11 cm. En med spricka. Sex stycken med dekor i blått av monogrammet W under hertigkrona. Höjd 7 cm.
Spricka. Nagg.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.