"Svenska slott och herresäten vid 1900-talets början", 18 volymer, olika förslag och tryckår.

Från Förlaget Natur och Kultur, helfranska band:
Uppland,
Uppland-Östergötland,
Södermanland, Skåne, Öland, Gästrikland, Värmland, Västmanland,
Östergötland, Södermanland.

Från Nordisk Familjeboks Tryckeri, halvfanska band:
Uppland,
Västergötland,
Småland,
Södermanland,
Skåne,

Från E. Lundquists Bokförlag, helfranskt band:
Södermanland,
Västergötland,
Småland,
Skåne,
Register,

Från förlaget Natur och Kultur, halvfranska band:
Uppland,
2 st Östergötland, Skåne, Västmanland.
Södermanland, Öland.

Ej fullständigt genomgångna. Något slitage. Smärre fläckar. Smärre skador. Gulnade.

Utropspris
4 000 SEK
Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69