Jan Johansson, vas, ariel, numrerad 13/30, Orrefors Studio, 2001.
Mörkt bärnstenstonad glasmassa med dekor av spiraler, på rund fot i klarglas. Signerad Orrefors Studio 2001 900571 Jan Johansson 13-30 och egenhändigt signerad Jan Johansson. Diameter 12, höjd 18 cm.
Smärre ytslitage. Helhetsintrycket är gott.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.