Skålar, glas, 5 st, bland annat Venini och Orrefors, 1900-talets andra hälft.
Består av bland annat två näsduksskålar från Venini, etikettmärkta; Sven Palmqvist, "Kantara", Orrefors, signerad "Orrefors 'Kantara' S Palmqvist och signerad "Orrefors Pu 3023/1"
Smärre slitage. Helhetsintrycket är gott.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.