Lisa Johansson-Pape, bordslampa, "Senator", Orno, Finland.

Mässing, akryl och metall. Brunlackerad metallskärm med vit insida, undertill vit kupa i akryl. Diameter 42 cm. Höjd ca 58 cm. Bär tillverkarens etikett.

Bucklor. Märken. Repor. Fläckar. Anlöpningar på metallen. Åldersrelaterat slitage. Ej funktionstestad.

Utropspris
600 EUR