MATSERVIS, 31 delar, porslin, "Peking", Gustafsberg.

Vitglaserad med dekor av gräs och blommor i brunt. Förgylld kantdekor.
Mattallrikar, 5 st, diam 24.
Djupa tallrikar, 11 st, diam 23,5.
Assietter, 11 st, diam 19.
Uppläggningsfat, 4 st, l 27 - 37, b 17 - 24.

2 st mattallrikar medföljer. Slitage. Nött förgyllning. Krackelyrer.

Utropspris
1 000 SEK