Skänk, 1900-talets första hälft.

Ljusgrå lackerad ek. Avslutande fötter samt dekorationslister och lås i mässing. Fyra draglådor samt skåp med bakomliggande hyllinredning. Längd 153 cm. Djup 46 cm. Höjd 100.5 cm. Tre nycklar. Nyckel finns.

Senare målning. Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
300 EUR