KANDELABRAR, ett par. Sterling silver.

Stämpel "International Sterling La Paglia Designed 139 16". Alphonse La Paglia var anställd hos Georg Jensen Inc. USA 1940-tal. För två ljus, rund fot, i mitten dekor av blomknoppar och kulor, uppsvängda ljusarmar. H 19.

Repor.

Utropspris
6 000 SEK