Oiva Toikka

(Finland, 1931-2019)
Oiva Toikka
(Finland, 1931-2019)

Oiva Toikka, skulptur, glas, signerad Oiva Toikka Nuutajärvi Notsjö.

Äpple. Höjd 15 och diameter 12 cm.

Smärre slitage.

Formgivare

Utropspris
2 500 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Jan Ekman
Jan Ekman
+46 (0)70 267 09 23