Skåp, rokoko, 1700-tal

Skåp, rokoko, 1700-tal

Målat, tvådelat med uppsvängt krön, dörrpar framför hyll- och lådinredning samt skedhylla, samt dörrpar nedtill. Bredd 126, djup 66, höjd 222 cm. Nyckel finns.

Åldersrelaterat slitage, torrsprickor. Renoverat. Lös list medföljer. Senare målning.

Utropspris
10 000 SEK