Vaser 2 st, ströare 3 st, gräddkanna, tång samt sked, silver

Gräddkanna på tre fötter, Birmingham 1911, otydlig tillverkarstämpel troligen Williams Ltd, längd 16 cm.

Ströare i rokokostil, silver 830, höjd 16 cm.

Ströare, ett par, Birmingham, höjd ca 10 cm.

Ett par vaser, otydliga stämplar, Birmingham, höjd 12 cm, fylld fot.

Sked med vridet och cirkelformat skaft, silver 830, längd 13,5 cm

Serveringstång, Norge, längd 22 cm.

Total vikt ca 450 gram utan de fyllda vaserna.

Smärre slitage.

Utropspris
3 000 SEK
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02