Madeleine Pyk – en samling F769

Kaffeservis, 3 delar, silver 830, 1900-talets början.

Silver 830. Invändig förgyllning. Dekor av godronnering. Kaffekanna, gräddkanna samt sockerskål. Höjd 7-21 cm. Total vikt 910 g.

Smärre slitage. Fläckar. Smärre skrapmärken.

Utropspris
4 000 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93