Madeleine Pyk – en samling F769

Alfred Thörne

(Sverige, 1850-1916)
Alfred Thörne
(Sverige, 1850-1916)

Alfred Thörne, Sommarlandskap med å.

Signerad Alfr. Thörne. Duk 125 x 75 cm.

Krackelerad.

Proveniens

Källebacka säteri, Marbäck

Utställning 1903 enligt etikett a tergo.

Konstnär

Utropspris
10 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801