GAB, bestick, 81 st, silver, modell "Svensk (Rund)", Stockholm, omkring 1900-talets mitt.

12 förrättsgafflar, l 15 cm.
12 förrättsknivar, l 18 cm.
6 st teskedar, l 14 cm.
12 bordsskedar, l 12 cm.
15 matskedar, l 18-19 cm.
10 bordsgafflar, l 17 cm.
12 bordsknivar, l 22 cm.
3 smörknivar
1 såsslev.
Total vikt ca 3030 gram.

Slitage. Monogramgravyr. Några delar CGH.

Utropspris
10 000 SEK
Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
+46 (0)727 43 08 79