Skål samt skål med lock, silver, bl a Atelier Borgila, Stockholm 1965
Bonbonjär/skål med lock och hänklar, invändigt förgylld, gravyr på undersidan, CG Hallberg, Stockholm 1938, höjd 12,5 cm, vikt 244 gram.
Skål, sterlingsilver, Borgila, Stockholm 1965, diameter 12, höjd 4,5 cm. Vikt 260 gram.
Smärre slitage.