Madeleine Pyk – en samling F769

Ring 18K guld med runda briljantslipade diamanter

Diamanter ca 1,172 ct totalt, mittdiamant ca 0,80 ct färg och klarhet enl intyg ca H/VS, infattning runt mittstenen diameter 9,6 mm, höjd 8,5 mm, ringskenans bredd 2,4-2,6 mm, ringstorlek 17,75/55,85, vikt ca 4,0 gram, certifikat medföljer

Gravyr. Smärre Repor. Två mindre diamanter med smärre kantnagg synliga i mikroskop.

Utropspris
14 000 SEK
Emma Johansson
Emma Johansson
Gemmolog, Värderare
+46 (0)70-917 99 95