18K guld, stämplad HS, möjligen Hampus Sundström, Stockholm 1820. Mått ca 32 x 27 mm. Höjd ca 35 mm. Vikt 15 gram.
Åldersrelaterat slitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10