Gulsmedsaktiebolaget, "GAB", vaser, ett par, samt kandelaber, brons, Sverige 1930-tal.

Brunpatinerad brons, balusterformade vaser på kvadratisk fot, stämplade GAB brons. Höjd 18 cm. Kandelaber för fem ljus på godronnerat ben på oktagonal fot, stämplad GAB brons. Höjd 13,5 cm, längd 38,5 cm

Repor.

Utropspris
4 000 SEK