Kerttu Nurminen, glasskulptur, signerad K. Nurminen, Nuutajärvi.
Fisk. Tvåfärgat filigranglas. Längd 31 cm, höjd 18 cm.
Obetydligt ytslitage. Tillverkningsrelaterade märk i fenan. Helhetsintrycket är gott.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10