Anna-Maija Jaatinen

(Finland, Född 1941)
Anna-Maija Jaatinen
(Finland, Född 1941)

Anna-Maija Jaatinen, tamburmajor, modell 160, Artek 1900-talets slut.

"Clothes Tree 160". Svart trä och metall fot. Höjd 177 cm.

Åldersrelaterat slitage. Repor. Senare målning. Färgbortfall.

Utropspris
250 EUR