Karta, Åbo, litografi, C.W. Gyldén, F Tengström, utgiven 1837.

"Plan af Åbo stad". Delvis kolorerad. Bildstorlek 41,5 x 55,5 cm.

Ej examinerad ur ram. Gulnad. Mjuka hanteringsveck. Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
300 EUR