Servisdelar, 48 st, porslin, "Musselmalet", hel- och halvblonde, Royal Copenhagen, Danmark.

12 kaffekoppar med fat, modell 1035.
8 tekoppar med fat, modell 1130.
1 par salt- och pepparströare, modell 712 respektive 711.
2 st tekannor, modell 1119
1 mjölkkanna, modell 763.
1 vas, modell 1015.
12 assietter, modell 1087.
1 gräddkanna, modell 1032.
1 sockerskål, modell 1113.
1 fat, modell 1115.
Ljusstakar med ljusmanschetter, ett par, modell 1138.
1 askfat, modell 1001.
1 skål, modell 1177.
1 skål på fot, modell 1023.
1 skål, modell 1018.
1 skål på fot, modell 1020

Smärre slitage.
12 kaffekoppar, 2:a sortering.
8 tekoppar, 2:a sortering.
8 tefat, 2:a sortering.
1 tekanna, modell 1119, 2:a sortering.
1 ljusstake, med nagg.

Utropspris
8 000 SEK
Jan Ekman
Jan Ekman
+46 (0)70 267 09 23