Wiwen Nilsson, ring silver med carréslipad bergkristall, Lund 1942

Bergkristall mäter 10x10 mm, infattning mäter 13,2x10,1x6,5 mm, ringstorlek 17,25/54,16, vikt ca 5,1 gram

Repor. Nagg på två av bergkristallens hörn.

Utropspris
4 000 SEK

Emma Johansson
Emma Johansson
Gemmolog, Värderare
+46 (0)70-917 99 95