Golvlampa, modell 144, EAE Eskilstuna, 1950-tal.

Svartlackerat med detaljer av mässing. STällbar skärm med perforerad dekor. För en ljuspunkt. Märke EAE 144. Höjd ca 130 cm.

Sned. Ej funktionstestad. Ställvis repor och bucklor. Smärre färgbortfall.

Utropspris
4 000 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

10. Patricia Urquiola, fåtöljer, ett par, "Silver Lake", Moroso, Italien efter 2010.
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
Budhistorik
13 000

ditt bud
12 000

ditt bud
Fair warning
11 000

ditt bud
10 000

ditt bud
9 500

ditt bud
9 000

ditt bud
8 500

ditt bud
8 000

ditt bud
7 500

ditt bud
7 000

ditt bud
6 500

ditt bud
Aktuellt bud:
13 000 SEK