Karmstolar, ett par, Louis XV-stil, 1900-tal.

Stolar av bonad bok med skuren dekor. Stoppad sits och rottingrygg. Klädda, stoppade armlän. Sitthöjd 46 bredd 61 cm.

Smärre slitage. Enstaka sprickor mellan fogar. Märken. Torrsprickor.

Utropspris
3 000 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Jan Ekman
Jan Ekman
+46 (0)70 267 09 23

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

33. Bengt Ruda, fåtölj, "Focus", Ikea 1950-60-tal.
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
Budhistorik
30 000

ditt bud
28 000

ditt bud
26 000

ditt bud
24 000

ditt bud
22 000

ditt bud
20 000

ditt bud
19 000

ditt bud
18 000

ditt bud
17 000

ditt bud
16 000

ditt bud
15 000

ditt bud
14 000

ditt bud
13 000

ditt bud
12 000

ditt bud
Aktuellt bud:
30 000 SEK