Theodor Madsen, figuriner, 2 st, Royal Copenhagen, Danmark, 1923.

Modell 138 och 068. Hägrar med blank glasyr i vitt, grönt och grått. Den ena djupstämplad TM. Höjd 28-29 cm.

Smärre ytslitage. Små fotringsnagg. Den ena med skadad näbb.

Utropspris
2 500 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

25. Verner Panton, taklampa, "Flower Pot", Louis Poulsen, Danmark, 1970-tal.
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
Budhistorik
11 000

ditt bud
10 000

ditt bud
9 500

ditt bud
9 000

ditt bud
8 500

ditt bud
8 000

ditt bud
Aktuellt bud:
11 000 SEK