Vitrinskåp, 1950/60-tal.

Vitrinskåp, 1950/60-tal.

Fanérat med mahogny och palisander, dekorerad med intarsia av blommor. Glasad skåpdörr, två flyttbara hyllplan av glas. Bredd 69, djup 33, höjd 142 cm. Nyckel finns.

Smärre slitage. Vissa fanerskador. Enstaka nagg. Nyckel finns.

Utropspris
3 000 SEK
Om Cites

CITES-intyg medföljer

Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13