Väggpendyl, lodregulator, Gustav Becker, Tyskland 1900-talets början

Fodral i ek med genombruten skuren dekor av växter, räv, fågel samt krönande hjorthuvud. Höjd 120, bredd 39, djup 29 cm. Pendel, lod, vev.

Ej genomgången. Ej funktionstestad. Ställvis slitage, dekorbortfall och mindre skador.

Utropspris
4 000 SEK