Enicar, Sherpa Date, "Compressor Case", armbandsur 34,5 mm

stål, automtisk, plexiglas, datum, läderband, ca 1970.

Caliber A-R 1145, Serienr. 314962, Boettnr. 144-33-01 / 2342

Åldersrelaterat slitage. Repor. Urverket fungerar vid katalogiseringstidpunkten, men är i behov av service. Bukowskis garanterar inte att urverket kommer att fungera i framtiden. Observera att urverket inte har testats för tidsprecision och kan behöva servas på köparens bekostnad. Klockorna har öppnats för att undersöka urverket, därför ges inga garantier för att klockorna är vattenresistenta. Potentiella köpare bör inspektera varje klocka för att försäkra sig om dess skick. För mer information, vänligen läs våra Köpvillkor.

Utropspris
2 500 SEK
Carl  Palmegren
Carl Palmegren
Ansvarig specialist klockor
+46 (0)739 40 08 23

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

575. Arvid Källström, Porträtt av Gösta Adrian Nilsson.
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK