Madeleine Pyk – en samling F769

Sideboard, Skandinavien, 1950-60-tal.

Fanerat med palisander. Front med fyra skåpsdörrar framför hyll- och lådinredning. Benställning av mörkbetsad bok. Bredd 180, djup 43, höjd 84 cm. Nyckel finns.

Något slitage. Märken/smärre fanerskador. Nyckel finns.

Utropspris
4 000 SEK
Om Cites

CITES-intyg medföljer

Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38