Fritz Kurz

(Sverige)
Fritz Kurz
(Sverige)

Fritz Kurz, taklampa, Orrefors, 1900-talets mitt.

Glas och mässing. Fem ljusarmar samt fem dekorativa blad. Diameter 45, höjd 60 cm.

Ej funktionstestad. Smärre slitage.

Utropspris
4 000 SEK
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

12. Willy Rizzo, sideboard, Mario Sabbot, Italien 1970-tal.
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
Budhistorik
Aktuellt bud:
8 500 SEK